انتخاب چرخه مناسب رسیدن موز

اتاق های رساندن تجاری موز نقش کلیدی در زنجیره تامین موز دارند. آنها میوه‌های سبز رنگی را که در ظروف یخچال‌دار نگهداری می‌شوند در حین حمل و نقل می‌گیرند و چند روز بعد میوه‌ای با کیفیت بالا و رسیده یکنواخت آماده حمل و نقل می‌شوند. خرده‌فروشان، عمده‌فروشان و پرورش‌دهندگان به این اتاق‌ها وابسته هستند تا کامیون‌های موز را به مراحل رنگی دلخواه برسانند که مطابق با برنامه‌های تحویل متفاوت است. اتاق ها با شروع و کنترل فرآیند رسیدن یا تنفس طبیعی میوه در یک چرخه رسیدن چند روزه، سرعت تبدیل نشاسته موز به قند را کنترل می کنند، به همین دلیل است که موز از سبز به زرد تبدیل می شود.

دیوید برن، معاون رئیس شرکت Thermal Technologies مستقر در Blythewood، SC، گفت: چرخه های رسیدن موز معمولاً چهار، پنج یا شش روز طول می کشد. "انتخاب واقعاً به نیازهای کاربر بستگی دارد."

Thermal Tech پیشرو جهانی در طراحی و نصب اتاق بلوغ است. برن گفت: «خرده‌فروشان، عمده‌فروشان و تولیدکنندگان هر کدام خواسته‌های تجاری منحصربه‌فرد خود را دارند. یک چرخه پنج یا شش روزه معمولاً برای خرده‌فروش بهترین کار را دارد، در حالی که یک عمده‌فروش ممکن است یک چرخه چهار روزه را برای رفع نیاز به یک بازار خاص یا گردش مالی سریع‌تر انتخاب کند. در حالی که نتایج این چرخه ها ممکن است در ابتدا یکسان به نظر برسد، بسته به چرخه انتخاب شده، تفاوت هایی در نتیجه وجود دارد.

چرخه رسیدن موز، صرف نظر از مدت زمان، مراحل اولیه یکسانی را دنبال می کند. پس از بازرسی، موز در اتاق رسیدن بارگذاری می شود و دمای پالپ به نقطه تنظیم مطلوب برای گازگیری افزایش می یابد. اتاق به مدت ۲۴ ساعت با اتیلن، یک گاز طبیعی که از رسیدن میوه خارج می شود، گاز گرفته می شود. پس از گاز دادن، اتاق را تهویه می کنند تا اتیلن خارج شود. این ترکیب اولیه از دمای بالا و استفاده از گاز اتیلن فرآیند رسیدن را آغاز می کند.

همانطور که میوه "شکسته" می شود و شروع به زرد شدن می کند، بر اساس سرعت پیشرفت میوه، درجه حرارت ثابت نگه داشته می شود یا به تدریج کاهش می یابد. در روز آخر، موز با رنگ مشخص و مهمتر از آن تحت کنترل دما آماده ارسال است.

برن گفت: «تفاوت اصلی بین چرخه چهار، پنج یا شش روزه دمای پالپ است. یک چرخه چهار روزه از نقطه تنظیم دمای بالاتر ۱۷٫۷۸درجه سانتی گراد و یک چرخه شش روزه از یک نقطه تنظیم دمای پایین تر ۱۵٫۵۶ درجه سانتی گراد استفاده می کند. تفاوت بین این دو در سرعت کلی روند زرد شدن و رسیدن موز است. برای رسیدن از آن نقطه به بعد.»

به بیان ساده، موزهایی که در دمای بالاتر رسیده اند، سریعتر از موزهایی که در دمای پایین رسیده اند، مراحل رنگ خود را طی می کنند. همچنین کنترل آنها ممکن است سخت تر باشد. اگرچه ممکن است برای مدتی یکسان به نظر برسند، اما موزهایی که در دمای بالاتر رسیده اند، معمولاً در قفسه های خرده فروشی و روی پیشخوان آشپزخانه در خانه عمر کوتاه تری دارند. موزهایی که در دماهای پایین‌تر برای مدت زمان طولانی‌تری رسیده‌اند، فرآیند تنفس طولانی‌تر و تدریجی‌تری را امکان‌پذیر می‌کنند که در نتیجه طعم فوق‌العاده، ماندگاری طولانی‌تر و کنترل بهتری به همراه دارد.

به همین دلیل است که اکثر خرده فروشان تمایل دارند از چرخه های طولانی تر در دماهای پایین تر استفاده کنند. عمده‌فروشانی که به طیف وسیعی از رستوران‌ها، فروشگاه‌های رفاه، تسهیلات پردازش مواد غذایی، بازارهای محصولات و خرده‌فروشان محلی خدمات می‌دهند، اغلب از چرخه‌های رسیدن مختلف بر اساس ظرفیت و گردش مالی استفاده می‌کنند. اتاق‌های رسیدگی تحت فشار امروزی نه تنها این انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کنند، بلکه می‌توانند کیفیت و یکنواختی موز را بدون توجه به اینکه در کدام چرخه رسیدن استفاده می‌شود، با فراهم کردن سطوح یکنواخت دمای خمیر و رطوبت به حداکثر برسانند.

برن گفت: "هجده از ۲۰ خرده فروش برتر در آمریکای شمالی از اتاق های ما استفاده می کنند، همچنین تعداد زیادی عمده فروش منطقه ای پیشرو." «چند تا از برندهای بزرگ چند ملیتی موز و آووکادو نیز از اتاق های ما استفاده می کنند. بر اساس آنچه از این مشتریان دیده ام، می توانم بگویم که چرخه رسیدن پنج روزه بیشترین استفاده را برای موز دارد. تعادل کلی خوبی از سرعت گردش، کیفیت قابل پیش بینی و ماندگاری فراهم می کند. تا جایی که «بهینه» پیش می‌رود، باید بگویم موفق‌ترین برنامه‌های خرده‌فروشی که می‌بینم، به سمت چرخه رسیدن شش روزه حرکت می‌کنند. برخی ممکن است ظرفیت کافی برای چرخه طولانی تری نداشته باشند، بنابراین بهترین کار را با آنچه که دارند انجام می دهند. این اساساً به نیازهای متعادل هر مشتری و نحوه عملکرد آن در فرآیند کلی کسب و کار آنها مربوط می شود.

شانون رادرفورد رئیس Enviroprint Int’l است. می توان با او در srutherford@netreach.net تماس گرفت.


مدیر سایت

ما با اتاق‌های رسیدن تحت فشار کاملاً جدیدمان، می‌توانیم سرعت رسیدن میوه را تنظیم کنیم - یا در صورت لزوم فرآیند را به تاخیر بیندازیم یا تسریع کنیم. این نوع کنترل ما را قادر می سازد تا تازه ترین محصول موجود را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم و در عین حال اطمینان حاصل کنیم که فساد بیهوده به حداقل می رسد

دیدگاه خود را بنویسید

اصفهان، شهرضا

جنب میدان تره بار

۰۹۱۳۲۷۵۸۲۹۷ - ۰۹۱۳۳۲۱۳۷۷۶

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - جمعه : 8:00 - 17:00

قرار ملاقات

info@mivehsabz.com