کدام کشور بیشترین موز را تولید می کند؟

موز یکی از محبوب ترین انواع میوه در جهان است. در نتیجه تولید موز می تواند یک صنعت فوق العاده پرسود برای یک کشور باشد. کشوری که بیشترین میزان موز را در سال تولید می کند کشور هند است.

شاید فکر می کردید که یک کشور آمریکای جنوبی بیشترین موز را در سال تولید می کند، اما اینطور نیست. کشور هند سالانه در مجموع ۳۰۴۶۰۰۰۰ تن موز تولید می کند. هند با اختلاف قابل توجهی اولین تولید کننده موز در جهان است. هند سالانه نزدیک به ۲۰ میلیون تن موز بیشتر از کشور دوم این فهرست تولید می کند.
چین دومین تولید کننده موز در سال است

یکی از کشورهایی که ممکن است انتظار نداشته باشید در لیست تولید موز بر اساس کشور قرار گیرد، چین است. با این حال، چین در واقع شماره دو در این لیست است. کشور آسیایی چین سالانه ۱۱۹۹۸۳۲۹ تن موز تولید می کند. اگر به این میزان برای هر نفر نگاه کنید، چین ۸٫۶۰۸ کیلوگرم موز برای هر نفر در سال تولید می کند. بر اساس آخرین آمار، چین در مجموع ۳۵۸۹۲۴ هکتار به تولید موز اختصاص دارد.
اندونزی یکی از تولیدکنندگان برتر موز در جهان است

کشور اندونزی سومین تولیدکننده بزرگ موز در کل جهان است. اندونزی در مجموع سالانه ۷۲۸۰۶۵۹ تن موز تولید می کند. وقتی تولید موز اندونزی برای هر نفر را در نظر بگیرید، سالانه ۲۷٫۴۷۳ کیلوگرم موز برای هر نفر تولید می کند.

با این حال، اندونزی از نظر میزان سطح زیر کشت اختصاص داده شده به تولید موز در واقع سومین در جهان نیست. اندونزی در مجموع ۱۳۲۲۱۴ هکتار سطح زیر کشت دارد که به تولید موز اختصاص دارد. کشور برزیل نسبت به اندونزی هکتارها بیشتر به تولید موز اختصاص دارد.
برزیل چهارمین تولیدکننده بزرگ موز در جهان است

یکی از کشورهایی که احتمالاً در فهرست تولید موز بر اساس کشور کمتر تعجب آور است، کشور آمریکای جنوبی برزیل است. تولید موز برزیل در مجموع ۶۸۱۲۷۰۸ تن در سال است. این بدان معناست که کشور برزیل هر سال ۳۲٫۵۱۴ کیلوگرم موز برای هر نفر تولید می کند. ۴۶۱۷۵۱ هکتار سطح زیر کشت برای تولید موز در کشور برزیل وجود دارد.
تولید موز در اکوادور کمی کمتر از برزیل است

اکوادور پنجمین تولیدکننده بزرگ موز در جهان است که بر اساس تن ها موز تولید می شود. کشور اکوادور سالانه ۶۵۸۳۴۷۷ تن موز تولید می کند. این مقدار به ازای هر نفر ۳۸۵٫۷۵۲ کیلوگرم موز است. این تعداد به دلیل این واقعیت است که جمعیت اکوادور کمتر از جمعیت برزیل است.
منبع: World Population Review

اشتراک گذاری :

مدیر سایت

ما با اتاق‌های رسیدن تحت فشار کاملاً جدیدمان، می‌توانیم سرعت رسیدن میوه را تنظیم کنیم - یا در صورت لزوم فرآیند را به تاخیر بیندازیم یا تسریع کنیم. این نوع کنترل ما را قادر می سازد تا تازه ترین محصول موجود را در اختیار مشتریان خود قرار دهیم و در عین حال اطمینان حاصل کنیم که فساد بیهوده به حداقل می رسد

دیدگاه خود را بنویسید

اصفهان، شهرضا

جنب میدان تره بار

۰۹۱۳۲۷۵۸۲۹۷ - ۰۹۱۳۳۲۱۳۷۷۶

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - جمعه : 8:00 - 17:00

قرار ملاقات

info@mivehsabz.com